Skalne miasto w Adrspach :)

18:00:00 Cześć. Po dłuższym czasie chciałabym wrócić do tej serii " wspomnienia ", czyli do postów z miejsc które odwiedziliśmy już jakiś czas temu i do których na pewno wrócimy a i może Wy także się przy najbliższej okazji wybierzecie :) Tutaj link do kategorii gdzie znajdują i będą pojawiać się następne posty Poprzednie posty .
Trochę tego było więc będą wpisy przeplatane, czyli te aktualne i starsze, o wszystkim będę Was informować. Mam nadzieję, że przypadnie Wam to do gustu i będziecie częściej zaglądać na mój blog :) Mój komputer i ogólnie dysk jest cały zawalony wieloma zdjęciami, miejsc wartych polecenia, które chciałabym Wam pokazać :) Cieszę się, że udało nam się je zwiedzić, ale to dopiero niewielki skrawek tego wszystko co jeszcze przed nami :) W tym poście " na tapetę " weźmiemy Adrspasskie i Teplicke Skały, czyli dwa skalne miasta w Czechach oddalone od siebie o około 9 km, ale stanowią jeden kompleks skalny i można bez problemu przejść wśród skał z Adrspach do Teplic nad Metuji. Byliśmy tam już drugi raz, ale pewnie nie ostatni ( mamy zamiar także teraz w zimie się wybrać, bo napewno pięknie też tam jest o tej porze roku).
Tego dnia, czyli 23 lipca padło akurat na Adrspach, chodź byliśmy tam i w Teplicach już rok wcześniej, ale wtedy nocowaliśmy, więc za jednym razem zwiedziliśmy obydwa miejsca. Teraz akurat nie było takiej możliwości, więc na pierwszy rzut wybraliśmy Adrspach. W kolejnych postach na pewno będzie o Teplicach, bo tam też byliśmy i też polecamy :) Nie mieliśmy daleko, bo to 60 km od Nas. Zaraz przy granicy czeskiej. Jest to przepiękne Skalne Miasto, wyrzeźbione przez naturę i myślę, że nie byłoby takiej osoby co by go nie zachwyciło. Trasa nie jest bardzo wymagająca ani dość długa, ale nam i tak takie wypady zawsze zajmują długo, bo wszędzie musimy wejść, zrobić zdjęcia i ogólnie nigdy się nie śpieszymy, bo nie o to chodzi w takich wycieczkach. Cena biletu to 70 koron( normalny ), więc nie jest źle, gorzej z parkingiem, sięga nawet 100 koron. Trochę to dużo tym bardziej, że w Teplicach kosztuje on o połowę taniej. Zawsze też trafiamy, że jest tam mnóstwo ludzi, a nie lubimy takiego tłoku, chodź to normalne przy weekendzie niestety, ale nie ma możliwości wybrać się w tygodniu.
 Od razu po wejściu widzimy piękne jeziorko, mogłabym tam spędzić z pół dnia, ale niestety trzeba ruszać dalej, droga jest bardzo przyjemna, prowadząca po ubitym piasku, musimy się przygotować na to, że pomiędzy skałami jest o wiele zimniej, w gorący dzień tak jak ten to fajne ochłodzenie, ale już jesienią czy zimą to trzeba się ciepło ubrać, bo jest różnica temperatur. Także trzeba mieć świadomość, że trasa prowadzi wzdłuż skał, gdzie jest na prawdę ciasno i jak ktoś nie lubi takich miejsc, albo się boi to będzie miał ciężko.
Po drodze mijamy wiele ciekawych skał, zawsze mnie to dziwi jak to możliwe, że te skały tak wyglądają i przypominają w wyglądzie np. zwierzęta, ludzi, przedmioty itp. Bardzo ciekawe miejsce, na pewno warte odwiedzenia. Nie ma tutaj co więcej pisać, sami zobaczcie w mojej relacji i oczywiście na żywo :) Pozdrawiam i piszcie jak byliście w  Skalnym Mieście w Czechach i co Wam się najbardziej podobało :)

You Might Also Like

18 komentarze

 1. Bardzo piekny post kochanie :) Coraz tu lepiej i ładniej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochanie :) Staram się aby tak było :)

   Usuń
 2. Jak zielono! To jest coś, czego mi trzeba w wielkim mieście szarą porą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, takie oderwanie zawsze pomaga i daje nowego " kopa " do działania :)

   Usuń
 3. Bardzo ładne zdjęcia...musiałem to napisać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam kilka razy, cudowne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My właśnie mamy zamiar znowu się wybrać teraz zimą, bo mniej ludzi i taki nastrój :)

   Usuń
 5. Piękne miejsce! Kto by pomyślał, że tak blisko nas - a nie na drugim krańcu świata :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo mamy pięknych miejsc wokół nas co nawet o nich nie wiemy, a My staramy się je odkrywać :)

   Usuń
 6. Byłam tam, przepiękne miejsce! zdecydowanie warte odwiedzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kilka kilometrów przed musiałam zawrócić i teraz żałuję podwójnie! Pięknie miejsce!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to szkoda,ze nie udało się dotrzeć ;( Dziękuję :)

   Usuń
 8. Miałam jechać w tamtym roku, ale brakło mi lata. W tym na pewno pojadę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na prawdę warto więc znajdź chwilkę :)

   Usuń
 9. Absolutnie, ale to absolutnie niesamowite miejsce! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda i na pewno warte odwiedzenia :)

   Usuń

Archiwum bloga