DIY POCHŁANIACZ PYŁU DO PAZNOKCI - NAJLEPSZY PREZENT!

19:00:00


Od dawna marzyłam o tym aby robić paznokcie, ale jakoś nigdy tak nie było po drodze, bo były inne ważniejsze rzeczy itp... Jednak w końcu się zmobilizowałam, zamówiłam wszystko co będzie mi potrzebne i zobaczymy jak to wszystko dalej się potoczy. Na początku wiadomo będę robiła sobie, mamie, siostrze, teściowej, wiecie jak to jest, ale później może i Wy będziecie do mnie przychodzić heh. Mam zamiar także iść albo na kurs dodatkowy ( bo już wcześniej robiłam ), albo ogólnie do szkoły z tym związanej, jednak chcę zobaczyć czy to nie będzie tylko taki mój "kaprys". 

Jedną z bardzo potrzebnej rzeczy w tych "fachu" jest pochłaniacz do pyłu, który przydaje nam się przy okazji piłowania, czy ściągania hybrydy, żelu z paznokci za pomocą frezarki. Przeglądając Allegro i inne strony nic mi się nie podobało, albo ceny były bardzo wysokie a nie chciałam aż tyle na to przeznaczać ( koszt to grubo ponad 200 zł ). Ale co ja bym zrobiła bez mojego ukochanego?! ( który zna się "prawie" na wszystkim ). Poprosiłam go czy by mi nie pomógł ( czytaj zrobił sam...nie no pomagałam ) zrobić taki pochłaniacz i oczywiście się zgodził :> Wiedziałam, że wyjdzie super, ale nie wiedziałam, że aż tak! Jest przepiękny!  Zobaczycie sami :) Ja nigdzie takiego na pewno nie widziałam, więc nie będę miała tego co wszyscy, tylko taki unikatowy :) Myślę, że to dobry znak na moją dalszą przyszłość z tym związaną. Napiszę Wam pokrótce jak udało się Piotrkowi go zrobić i co było potrzebne, powiem tylko, że nie jest to takie łatwe jak może się wydawać i trzeba trochę pracy w takie coś włożyć, tym bardziej jak jest się taką osobą, że wszystko musi być zrobione perfekcyjnie. Zmieściliśmy się w cenie około 100 zł, nawet mniej, ponieważ dużo rzeczy mieliśmy albo po prostu załatwiliśmy.

Co będzie potrzebne:

- dwa wentylatory 120x120 mm
- zasilacz 12v 
- osłonki na wentylatory (kratki)
Wszystkie wyżej wymienione rzeczy kupione na Allegro.
- kawałek sklejki lub dwa połączone panele o grubości 8mm
- pianka tapicerska około 1 cm grubości ( mi akurat tato załatwił z pracy )
- materiał eko skóra ( dużo kolorów i wzorów dostępnych jest na Allegro, ale pewnie też w sklepach z materiałami możecie znaleźć )
- klej do drewna
- wkręty do drewna
- włącznik 
- taker
- zszywki
- wiertarka
- dwa worki do odkurzacza, alko jakiś materiał z którego możemy zrobić worki

Ps. Piotrek napisał, że jeszcze piwo i sporo nerwów, także wiecie heh :)

A oto efekty tego jak wyszło. Jak Wam się podoba? :)
Foto by P.Buczyński

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Wygląda jak profesjonalny sprzęt. Gdybyś nie napisała, pomyślałabym, że to urządzenie jest kupione!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh i tak miało wyglądać :> Ukochany się postarał :)

   Usuń
 2. Świetny pomysł i staranne wykonanie :) Pełna profeska!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo w imieniu Piotrka :> Bardzo miło czytać takie komentarze :)

   Usuń
 3. Jakie są dokładne wymiary użytych „deseczek”?

  OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga