GÓRA BOROWA - NOWE MIEJSCE, NOWE WYZWANIE, NOWA WIEŻA WIDOKOWA

22:27:00Cześć wszystkim góromaniakom! :) Przychodzimy do was z nową wyprawą w góry, za którymi bardzo się stęskniliśmy :) Tym razem coś nowego, otóż Góry Wałbrzyskie do których mamy niedaleko, lecz jakoś rzadko je odwiedzamy. Zachęciła nas nowa wieża widokowa oraz chęć znalezienia zimy i białego puchu. Jak się później przekonacie, jesteśmy doskonałymi odkrywcami, lecz teraz czas na opis podróży :)

 Góra Borowa jest to najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich. Ma wysokość zaledwie 853 m n.p.m. i dopiero teraz doczekała się wieży widokowej. Wcześniej była na szczycie tylko tabliczka i las, przez co nie można było podziwiać pięknych okolicznych wzgórz i dolin. Teraz przy dobrej pogodzie, można zaobserwować nawet pasmo Karkonoszy i Śnieżkę, także warto odwiedzić to miejsce :)

Wyruszyliśmy z Dzierżoniowa wprost do Rybnicy Leśnej niedaleko Wałbrzycha. W połowie drogi zaskoczyła nas śnieżyca, nieodśnieżona leśna droga i zakopanie na jednym stromym podjeździe :D

Po drodze zrobiliśmy małą przerwę na kilka zdjęć :)
Skok musi być ;)
Czas ruszyć w miejsce docelowe :) Specjalnie dla was udostępniam szpileczkę z miejscem gdzie się zatrzymaliśmy by wejść na szlak, ale uważajcie! Jest to podjazd w dodatku mocno zaśnieżony i droga jest bardzo wąska!Od czerwonej szpilki jeszcze kawałek do góry! Nie zaznaczę dokładnego miejsca bo Google nie widzi go :(

Tak wygląda początek szlaku :)Idziemy przed siebie cały czas taką dróżką aż do "Rozdroże Ptasie" :) Po drodze mijamy piękne widoki :) 


Kiedy wyjdziemy już na szerokie skrzyżowanie kilku dróg, udajemy się w lewo i idziemy prosto aż ujrzymy znak informacyjny :) 


Teraz możemy dreptać na sam szczyt, kierujcie się prosto pod górę (dosyć stromą) szlakiem niebieskim. Pamiętajcie czasem się obrócić i obejrzeć piękne widoki i wzgórza :) 
Bardzo ciekawe drzewa :) "I oczom im ukazał się las" hehe w tym przypadku wieża widokowa na Borowej ;) 
Wejście na wieżę jest bezpłatne i trzeba pamiętać, że cała konstrukcja jest "kratkowana" co mogą odczuć ludzie z lękiem wysokości :) A chcecie zobaczyć widoki z wieży? No pewnie, że tak, więc wchodzimy :)


Tutaj możemy zobaczyć słynny Dzikowiec niedaleko Boguszów-Gorce.


Skupmy się teraz na innych widokach :) 


Tyle szukania śniegu a tu proszę tak blisko :) Ok, wracamy powoli na dół i teraz to już tylko z górki :) Oczywiście wrócimy szlakiem czerwonym, czyli nie tym co szliśmy wcześniej (jest bardzo stromy i przez las) następnie dołączymy się do niebieskiego i zejdziemy do auta, oraz rozglądniemy się po okolicy :) To by było na tyle :) Już niedługo znów się zobaczymy z kolejną wyprawą ;) Pozdrawiamy Was serdecznie! 
You Might Also Like

4 komentarze

Archiwum bloga