SZCZELINIEC WIELKI - CIĘŻKA, ZIMOWA PRZEPRAWA + NIESPODZIANKA

17:11:00Cześć wszystkim! Nie wiem jak u was ale tutaj pogoda jest okropna i całkowicie nam nie dopisuje, lecz co zrobić, taki mamy klimat :) Zła pogoda, brak słońca, śniegu i lenistwo to tylko niektóre z przeciwności losu jakie teraz nas spotykają, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Nadszedł czas by wyjść z domu i poszukać białego puchu :) Tym razem udamy się na Szczeliniec Wielki znajdujący się na Dolnym Śląsku niedaleko miejscowości Karłów :)

Jak dotąd wchodziliśmy na Szczeliniec głównym szlakiem z Karłowa, niestety tym razem wybraliśmy ten drugi od strony Pasterki (jest to żółty szlak łączący się później z głównym czerwonym). Dlaczego niestety? Otóż dlatego, że w zimie jest mało uczęszczany, oblodzony i praktycznie go nie ma, choć ma też swój urok i jest krótszy :)

Mapa ze szlakiem znajduje się tutaj:Trasa: Szczeliniec Wielki, parking – Szczeliniec Wielki, parking | mapa-turystyczna.pl

Galeria będzie bardzo krótka, ponieważ warunki były co tu dużo mówić "niekorzystne" :D. Przez co użytkowanie aparatu i wchodzenie po poręczach i stromych, zalodzonych schodach graniczyło z cudem :) 
Jak widzicie warunki bardzo surowe ;) Ale ludzi to nie odstrasza, nas też :)


Jest i nasza Królowa Śniegu ;)Czas schodzić :( Chcieliśmy zatrzymać się na moment w schronisku, ale panował tam tłok, nie można było się nawet ruszyć a aparat przez nagłą zmianę temperatury z -7 do +30 praktycznie zalał się skroploną wodą :D Powrót jest wyznaczony czerwonym szlakiem, trzeba pamiętać tylko, że w lecie pobierana jest opłata za zejście w dół, tak to zrobili :)) 

Nasza ulubiona skała ;>


Tuż przy skale jest fantastyczny punkt widokowy, oczywiście przy dobrej pogodzie ;p
Już niedługo będziemy na dole :) Jeszcze niecała godzinka po zamarzniętych schodach i zjeżdżanie na tyłku ;)Na koniec niespodzianka ;) Coś specjalnego dla Was! Było mało zdjęć, wiec nadrobimy filmem :) Zapraszamy na YouTube! Jeśli się spodoba, to łapka mile widziana :) Jest tam też kilka innych filmów, zapraszamy! :) 


You Might Also Like

0 komentarze

Archiwum bloga